Американската компания за споделено пътуване Uber Technologies е разследвана от Американската комисия за равни възможности в заетостта (EEOC) заради предполагаема полова дискриминация по въпроси като запатите, твърди източник на Ройтерс, запознат с въпроса.
Разследването, което е започнало миналия август, първо беше описано от Wall Street Journal. Като част от него разследващите от комисията са интервюирали бивши и настоящи служители на Uber. Освен това са изискали документи от директори, писа Wall Street Journal.
Главният изпълнителен директор Дара Косровшахи обеща да промени културата на компанията, след като зае поста през август миналата година от бившия лидер Травис Каланик, след серия от скандали.
Разследващите търсят информация, свързана с практиките за наемане, разминаване в заплащането и други въпроси, свързани с пола.
“Проактивно направихме много промени в последните 18 месеца, включително въведохме нова структура на заплатите и капиталова структура, базирана на пазара, преразгледахме и процеса за преглед на ефективността”, чрез публикуването на доклади за разнообразието на работната сила и осигуряване на обучения за хиляди служители, коментира говорител на Uber.
Миналата седмица главният директор по човешките ресурси Лиан Хорнзи напусна компанията във връзка с разследване как се е отнасяла към обвиненията в расова дискриминация в компанията.
Говорител на разследващата комисия заяви, че жалбите към нея са строго поверителни.


В Турция въздухът е най-чист до границата с България
Климатолог: Рискът от мълнии на Балканите остава висок
Антон Кутев: Лидерите не трябва да плуват срещу течението на обществените процеси
Юни – най-желаният месец за сватби заради дати с повтарящи се цифри
Във Варна утре е обявен жълт код за валежи
Смъртоносен паразит се завръща и засяга говедовъдите в Тексас
Загубата на биоразнообразие заплашва кредитните рейтинги на държавите
Защо възходът на индийската Gen Z „Партия на хлебарките“ тревожи Моди
Милър: Израел няма думата за края на войната, част 1
Милър: Израел няма да има думата за края на войната, част 2
Британци възродиха култовия Ford Escort XR3i
Каква трябва да бъде температурата в колата през лятото
Девет популярни автомобила продавани на загуба
За какво служи ремъкът със сърце, висящ на колата?
Новите батерии на CATL правят революция с пробег до 1600 км
Камила Кабело и гаджето ѝ скъсали
Светът на шпионите: Приятелството на Литвиненко с двойния агент Олег Гордиевски
Броят на жертвите от катастрофата в София нарасна до четири
НДК отвърна на културния министър: Работим на печалба и отчитаме 30% ръст на приходите
Бум на луксозните имоти в Гърция – търсенето е на рекордно ниво